Се за жени

 • ПОПУСТ!

  Revoflex-Домашна теретана

  1,890.00 ден 790.00 ден
  Revoflex Xtreme е совршен за мажите и за жените. Само 5 минути тренирање на ден за неверојатни резултати!!! Опис: • Revoflex Xtreme е збир на 4 тркала за вежбање кои се лесни, преносливи и издржливи и можете да го користите во секое време и дома и во фитнес сала • Има меки подлоги под самата подлога за вежбање , има 10 брегови кои имаат гумени влошки на секоја од колоните, за да не се лизга, и го заштитуваат подот • Овој комплет на Revoflex Xtreme е изработен од висококвалитетен материјал и има креирано удобни држачи за сигурно држење • Revoflex Xtreme е навистина одлична фитнес вежба за да ја намали и тонира половината или да ги зајакне и обликува рацете и рамената,стомакот, градите, грбот, бутините задникот, нозете итн.. • Само 5 минути на ден , можете да го носите насекаде Карактеристики: • Нуди до 6 нивоа на вежбање, со 44 различни вежби. • Обликувајте ги и зацврстете ги градите, грбот, рацете, рамењата и стомакот само во едно движење. • Формирајте го вашето тело брзо, лесно и без напор. • Компактен за да можете да го однесете насекаде! • Материјал: Пресован PP, ABS пластика, латекс гумено јаже и ЕВА рампа • Димензии: 43 * 19 * 13см. • Тежина: 900гр Упатство: Колку повеќе го користите Revoflex Xtreme, толку повеќе калории и масти ќе "изгорите". Оваа опрема ќе ви помогне лесно да постигнете одлични резултати, да креирате "мускулен корсет"! Оваа опрема е прилагодлива за секоја висина и тежина според вашите потреби. Можете да го контролирате потребниот отпор што го прави Revoflex Xtreme кој е погоден и за почетници и за професионални спортисти. И покрај неговата разновидност и мултифункционалност Revoflex Xtreme е многу мал и зазема малку простор за складирање. Производител: Компанијата Industex (Шпанија) Пакетот вклучува: • 1x Revoflex Xtreme справа • 1x Торбичка за носење • Упатство со 44 различни вежби и инструкции ======================================= Како да нарачате? ⤵ За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница. За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ* или може да ни пишете во инбокс на нашата фејсбук фан страница: За да ги видите сите вежби кликнете на линкот: https://www.youtube.com/watch?v=BCjmmC1iLBo Погледнете го видеото за Revoflex Xtreme!
 • ПОПУСТ!

  Slim & Fit – Хеланки за слабеење

  1,599.00 ден 899.00 ден
  Величина
  • XS
  • S
  • M
  • L
  • XL
  • XXL
  • 3XL
  Додади продукт и заштеди: Slim & Fit - Појас за слабеење
  • XS
  • S
  • M
  • L
  • XL
  • XXL
  • 3XL
  Ослабете без напорни вежби, изгубете обем во половината и колковите за рекордно време со минимални вежби! Во што е тајната? Хеланките и појасот се од спецјиален материјал Neotex кој ја зголемува основната температура на телото и се потите 4 пати побрзо од обично исфрлајќи ги токсините и топејќи ги мастите во вашето тело! Се што треба е да ги носите додека сте на шопинг, додека џогирате или одмарате, работите во вашиот дом, вежбате или ги извршувате вашите дневни активности итн. Neotex материјалот е мек и лесен , па вие ќе можете да ја носите и под гардеробата без воопшто да се забележува. Најдобро е што од внатре се потите а од надвор не се приметува бидејки Neotex материјалот не дозволува да излезе влагата од другата страна. Материјал: 30% полиестер 40% неопрен 30% најлон
 • ПОПУСТ!
   
  SLIM N FIT Хеланки Дали преферирате модерен изглед  на дизајнирани фармерки? Сакате сите ваши панталони да се меки и удобни како вашите омилени хеланки? Ви ги презентираме неверојатните Слим Н Фит фармерки! Нова мода која дава чувство на удобност  и моментално ви го обликува телото. Тие се неверојатно откритие во модата уште од измислувањето на фармерките.Почувствувајте ја удобноста. Движете се слободно а притоа чуствувајки се слаби,елегантни и секси. Тие изгледаат како вистински фармерки, но тие се навистина удобни, еластичени  и меки  како хеланки. За разлика од обичните хеланки кои ги откриваат недостатоците на  телото Слим н Фит фармерките ќе ја направат вашиот силуета витка и секси.   Предности:
  • Еластични удобни и меки и се чуствувате како да носите хеланки
  • Ја истенчуваат вашата силуета во бутовите, стомакот
  • Го подкренуваат и обликуваат задникот
  • Ќе се чувствувате слаби и секси !
   Толку  се удобни, што ќе станат ваши панталони за секој ден.
 • ПОПУСТ!

  Slimming Body-Building Belt корсет

  1,490.00 ден 490.00 ден
  • Опис
   Slimming Body-Building Belt корсет За одличен изглед треба да спортувате, да се храните здраво, да посетувате масажи и други третмани. Но многу често работните обврски на работното место и дома не спречуваат да спортуваме, посетуваме салони и слично. Дури и доколку сте на строга диета, не ви е гарантирано дека половината ќе ви изгледа идеално.  Ова е решението – Slimming Body-Building корсетот. Доколку сакате повеќе да ја истакнете вашата половина, тогаш ова е вистинскиот производ за вас. Slimming Body Building корсетот ќе ви биде комплетна замена за редовно вежбање. Корсетот можете да го носите  под облеката за префинета фигура доколку одите на забава. Носете го како замена за вежбање и согорувајте маснотии. Овој производ ќе ви помогне во борбата против целулитот. Делот за закопчување е напред во три редови. По закопчувањето ќе можете да забележите како слабеете и губите сантиметри. Универзалниот Slimming Body-Building корсет е одличен за спортување. Може да послужи како заштита на вашата половина кога подигате поголеми тежини како и за соодветно распоредување на стресот на грбот.  Исто така, благодарение на латекс облогата, целосната топлина од тренингот ќе се концентрира на борбата против целулитот и намалување на тежината. Карактеристики:
   • Дизајниран е за да ја намали половината и обемот на струкот.
   • Помага да се намали стомакот и колковите
   • Дизајниран за да се носи под облека
   • Брзи резултати
   • Висината на корсетот 25cm
   • Дава дополнителен ефект на вежбањето и посебниот режим на исхрана
   • Ја подржува половината и го подобрува вашето држење
   • Не зафаќа многу простор
   • Делува во целост на проблематичниот дел
   • Ги намалува стриите
   • Едноставен за употреба
   • Помага во губење на килограми и затегнување на мускулите после бременост
   • Не предизвикува алергиски реакции
 • ПОПУСТ!
  Опис: Дизајнирана за организиција на вашиот костум, вратоврска, појас, чанта, фустани и додатоци на едно место. Extendable Handbag & Belt Rack ќе ви овозможи да зачувате простор во вашиот тесен плакар. Направена од нерѓосувачки челик и ABS пластика,со хром завршница , можете да бидете сигурни дека оваа закачалка ќе биде во вашиот дом долго време. Организирајте ги сите ваши торби со оваа паметна стоечка закачалка организатор. Овој стилски моден додаток мора да го има секоја жена и може да држи до 16 или повеќе чанти. Карактеристики: Висината му е прилагодлива и може да го проширите до 1200-1780мм, со четири (4) прилагодливи двојни вилушки, оваа мобилна закачалка додава убавина во собата. Со четири фронтална основа оваа пренослива закачалка за чување на предмети е добро балансирана, силна, и цврсто изградена. Идеална идеја за подарок за сите дами во секоја сезона . Стилски, лесно се собира. Идеален за домашна и канцелариска употреба. Детали: Прилагодлива висина(1200-1780мм) Создава додатен простор во вашиот плакар Издржлива цевка од нерѓосувачки челик Нерѓосувачки челик со висококвалитетна пластична завршница ABS пластика Димензија: 60см (кога не е проширена) Закачалка која креира елеганција во вашиот дом Идеална за вашиот костум, вратоврска, појас, чанта, фустани и додатоци на едно место.. Долготрајна издржлива со прекрасен футуристички дизајн. ======================================= Како да нарачате? ⤵ За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница. За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ* или може да ни пишете во инбокс на нашата фејсбук фан страница:
 • ПОПУСТ!
  Магнетен појас за држење на телото и коректор за поддршка на рамениците Опис на производот: Магнетната терапија се користела со векови за ослободување од стресот, зголемување на циркулацијата, да се релаксираат мускулите и да се намали болката. Магнетниот појас за грб му дава на телото атлетска форма, ги враќа рамениците на нивното место.Нежно ги повлекува назад рамениците, вратот и главата за да се исправат и да ги усогласи вратот и 'рбетот во правилна линија  со 12 стратешки поставени магнети на 'рбетот и лумбалниот регион. Оваа магнетна поддршка за држење на телото помага и да се олесни болката и да го поправи неправилното држење на телото. Магнетниот појас ги ограничува и ги штити зглобовите и мускулите на торакалниот дел од 'рбетниот столб. Благодарејќи на еластичната ткаенина и специјалната изработка, појасот го гушка телото и ги моделира контурите. Со прилагодливи појаси за да обезбеди максимална удобност кога се носи. Магнетниот појас за држење на телото има зголемена еластичност, размена на воздух и хигроскопски својства. Тој совршено може да се носи од страна на мажите и жените на сите возрасти. Спецификации: - Магнетен појас за болки во грбот - Лесен дизајн и удобен за носење - Материјал: најлон, еластична ткаенина; - Му дава на телото атлетска форма - Ги враќа рамениците на нивното место и го усогласува вратот и 'рбетот - 12 моќни магнети за да помогне да се намали болката, олеснување на стресот и зголемување на циркулацијата. - Се пере на рака - Боја: бела - За мажи и жени Достапни во 4 големини за да одговараат на мали и големи половини:
  1. Мала (S)
  2. Голема(L): 82-107cm
  3. Најголема ( XL): 107cm- ...
  Како да нарачате: За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ* Внимание! Ве молиме во коментар задолжително наведете величина од горенаведените. Ви благодариме!
 • ПОПУСТ!
  Карактеристики: 1. Да го измерите крвниот притисок / отчукувањата на срцето / крвниот кислород. 2. Стапката на точност е блиска до 95% во споредба со опремата за притисок. 3. Таа ќе го надгледува кислородот кога сакате (со менување на паметната нараквица од oxgen режим на тестирање) или паметната нараквица ќе го провери автоматски на секои 1 час. 4. Постојат достапни 8 јазици кои одговараат за различни земји. 5. Следете го спиењето од 21:00 до 09:00 часот. Функции Bluetooth повик: потсетник за телефонски повик, потсетник за порака Здравствени тракери: срцева фрекфенција / крвен притисок / мониторинг на кислород, индекс на замор, педометар, потрошувачка на калории, пресметка на растојанието, седентарен потсетник, монитор за спиење датум и време Спецификации: Погодно за: IOS 8.0 и погоре / Android 4.4 и погоре Вклучување: Долго притиснете го копчето за да го вклучите Екран Големина на екран: 0,66 инчен OLED Резолуција: 64 * 48 пиксели Капацитет на батеријата: 70mAh Време на мирување: Околу 20 дена Работно време: Околу 7 дена Мониторинг на состојбата на замор Во реално време следење на вашиот замор. Далечински известувања Кога има SMS, дојдовен повик или порака на поврзаниот телефон, нараквицата ќе ве предупреди да ги прочитате. Опис: Bluetooth Sync Поврзете го за да започнете синхронизација на податоците без кабел. OLED екран на нараквицата ,полесно е да го прочитате времето, чекорите, километражата, калориите и целта. Кога Bluetoothot е исклучен или телефонот е надвор од Bluetooth далечината, нараквица ќе ве предупреди. Мониторинг на спиење / растојание / калории За да го следите квалитетот на вашиот сон, ќе ви помогне да ги следите секојдневните движења, како што се, растојанието и калориите . Педометар Сметајте колку чекори сте оделе, колку сте трчале и колку сте потрошиле калории. Можете да уживате во спортот. Седентарен потсетник Поставете го за да ве потсети да одите или да вежбате по долго време. Мониторинг за срцева стапка Прилагодениот сензор за срцева фрекфенција во паметната нараквица може да помогне во мерењето на интензитетот за време на вежбањето за да се подобри целокупното следење на калориите.
 • ПОПУСТ!
  Опис: Новата керамичка четка за исправување Straight Artefakt е комбинација на пеглање на косата и нежен дизајн. Четката е погодна за сите видови и должини на косата. Работи без проблеми на целата должина на косата,без оштетување . · Во неколку минути, фризура како од салон · 3D керамичките запци на четката нежно ја исправаат косата · Се користи исклучиво на сува коса · Одлична за сите видови и должини на коси · Подесување на температура - до 230 °C · LCD екран за температура · Одлична за патување Исправете ја и исчешлајте ја косата во една минута: Уморни сте од расчешлување на бушавата и заплеткана коса? Со Straight Artefakt керамичката четка за исправување ,косата се чешла многу полесно и поудобно, а косата изгледа како да сте излегле од фризерски салон ! Комбинација на пеглање на косата и нежниот дизајн: Оваа неверојатна керамичка четка ја комбинира моќта на четката за исправување на косата со нежно обликување,и добивате права коса за неколку минути. Четката Straight Artefakt:
  • Се загрева на идеална температура за пеглање на косата
  • Брзо и безболно обликување
  • Не ја оштетува косата
  • Четката ја крева косата во коренот и секое влакненце го загрева за да се исправи.
  • Тајната е во густо наредените запци кои ја подигаат косата,  во коренот јазагреваат без оштетување или горење на косата.
  • Едноставна, брза и ефикасна: Резултатот е права, здрава и свиленкаста коса полна со волумен.
  Одговара за сите видови и должини на косата Четката Straight Artefakt е погодна за сите видови и должини на коса, и во една минута ќе ви ги исправи непослушните кадрици и локни. Четката се користи на сува коса! Едноставна за користење: Ние сме сигурни дека ќе бидете воодушевени после првата употреба! Четката Straight Artefakt е крајно едноставна за употреба.Доволно е да се загрее до одредена температура, која може да се види на екранот, и можете да почнете со фризирање. Четка ќе се исклучи по 60 минути.Максимална температура која ја постигнува е 230 ° C. Карактеристики: · 3D керамички забци · Должина на кабелот 1,8 m · LCD дисплеј · 3 степени на топлина · 220-240 V AC, 50/60 Hz, 50W - Боја :Црна