Мода и Убавина

 • ПОПУСТ!

  Revoflex-Домашна теретана

  1,890.00 ден 790.00 ден
  Revoflex Xtreme е совршен за мажите и за жените. Само 5 минути тренирање на ден за неверојатни резултати!!! Опис: • Revoflex Xtreme е збир на 4 тркала за вежбање кои се лесни, преносливи и издржливи и можете да го користите во секое време и дома и во фитнес сала • Има меки подлоги под самата подлога за вежбање , има 10 брегови кои имаат гумени влошки на секоја од колоните, за да не се лизга, и го заштитуваат подот • Овој комплет на Revoflex Xtreme е изработен од висококвалитетен материјал и има креирано удобни држачи за сигурно држење • Revoflex Xtreme е навистина одлична фитнес вежба за да ја намали и тонира половината или да ги зајакне и обликува рацете и рамената,стомакот, градите, грбот, бутините задникот, нозете итн.. • Само 5 минути на ден , можете да го носите насекаде Карактеристики: • Нуди до 6 нивоа на вежбање, со 44 различни вежби. • Обликувајте ги и зацврстете ги градите, грбот, рацете, рамењата и стомакот само во едно движење. • Формирајте го вашето тело брзо, лесно и без напор. • Компактен за да можете да го однесете насекаде! • Материјал: Пресован PP, ABS пластика, латекс гумено јаже и ЕВА рампа • Димензии: 43 * 19 * 13см. • Тежина: 900гр Упатство: Колку повеќе го користите Revoflex Xtreme, толку повеќе калории и масти ќе "изгорите". Оваа опрема ќе ви помогне лесно да постигнете одлични резултати, да креирате "мускулен корсет"! Оваа опрема е прилагодлива за секоја висина и тежина според вашите потреби. Можете да го контролирате потребниот отпор што го прави Revoflex Xtreme кој е погоден и за почетници и за професионални спортисти. И покрај неговата разновидност и мултифункционалност Revoflex Xtreme е многу мал и зазема малку простор за складирање. Производител: Компанијата Industex (Шпанија) Пакетот вклучува: • 1x Revoflex Xtreme справа • 1x Торбичка за носење • Упатство со 44 различни вежби и инструкции ======================================= Како да нарачате? ⤵ За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница. За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ* или може да ни пишете во инбокс на нашата фејсбук фан страница: За да ги видите сите вежби кликнете на линкот: https://www.youtube.com/watch?v=BCjmmC1iLBo Погледнете го видеото за Revoflex Xtreme!
 • ПОПУСТ!
  Опис: Дали болките во грбот и мускулите Ви пречат да си го живеете својот живот и да си уживате? Поминувате многу време стоејќи, носејќи тешки предмети во автомобилот, пред компјутер и изгледа ништо не може да ви ја ублажи болката? Ви го претставуваме Royal Posture - "интелигентниот" појас со рамо ремени, кој веднаш ќе стави крај на болките во грбот и зглобовите! Ова е природен ефикасен систем за отстранување на болките во долниот, средниот и горниот дел на грбот. Развиен преку најнапредните технологии, тој го подобрува држењето,ги исправува пршлените, и го усогласува целиот рбетен столб и ги минимизира излишните изобличувања до таква мера, што вие ќе стоите исправени совршено и ќе изгледате повисоки, витки и слаби!
  • Зошто е добро за сите нас да имаме правилно држење?
  Само затоа што ако немаме и не обрнуваме внимание на држењето, ризикуваме да предизвикаме поголеми проблеми, па дури и ослабувачки повреди за во иднина. Затоа од медицинска гледна точка, превенцијата во оваа насока е од суштинско значење. Најголемиот проблем на современото општество е лошото држење кое е предизвикано од седечкиот начин на живот, долгото стоење пред компјутер или телевизор. Овие фактори предизвикуваат вистински хаос во човечкото држење.
  • Кои се најсериозните последици од неправилното држење?
  Освен типичните болки во долниот, средниот и горниот дел на грбот, исто така се и силниот напон во мускулите, хроничните болки, грчеви, главоболки, болки во вратот, вкочанетост, слаба циркулација, стегање во областа на стомакот, ишијас и болки во грбот . Сите овие сериозни проблеми се појавуваат најмногу затоа што продолжуваме со лошото држење и не обрнуваме внимание на тоа. Може да не сфаќаме, но целото секојдневие и со активностите кои ги извршуваме, ние почнуваме да имаме лошо држење повторно и повторно, речиси постојано. Додека јадете, бришете подот, готвите, чистите, возите, работите пред компјутер ... дури и додека спиеме повторно имаме неправилна положба и се искривуваме. Нашиот рбет е составен од 'рбетен столб. Секој пршлен си има специфична позиција. Проблемот се појавува кога искривувањата се прекумерни. И токму тогаш се појавуваат болки во долниот дел на грбот и вратот. Kако да се справите со овој проблем - болките во грбот и вратот? Со постојано одржување на доброто држење на грбот. И за тоа ќе ни помогне Royal Posture, да постигнеме добро и правилно држење без напор. Искривувањето ќе се израмни и сите зглобови, кои ги покриваат пршлените, ќе се прегрупираат на вистинскиот начин ... и ние ќе почнеме да се чувствуваме многу, многу подобро.  Обезбедувајќи си добро држење, целосно ќе ги елиминираме болките во грбот, ќе ја намалиме напнатоста во грбот и сето тоа ќе придонесе за спречување на оштетување на 'рбетниот столб. Како резултат на доброто држење, ние ќе се чувствуваме живи, поенергични. Доброто држење и правилната поза ги тера луѓето да се чувствуваат различно. Релаксирачки ефект врз мускулите. Тој делува врз вкочанети мускули, опушта и ги исправува зглобовите, ги ослободува од напнатоста. Откако тензиите ќе исчезнат, се подобрува и циркулацијата. Обезболувачки ефект. Ткивото на опуштениот мускул се вкрстува со соседното ткиво и затоа пресекот на болката се смирува и воспалението во областа се намалува;
  1. Royal Posture го ублажува:
  • Чувството на тежина во секојдневниот живот; Напнатоста во мускулите; Хроничната болка; Грчевите; Болките во вратот и вкочанетоста; Ја подобрува лошата циркулација; Болки во стомакот; Спречува сколиоза & ишијас; Болки во грбот. Royal Posture е лесен, удобен и практично незабележлив, материјалот му дише, унисекс е и може да се пере во машина за перење.  Тој целосно го подобрува држењето и ставот и става крај на болките во областа на грбот. За уште поголема удобност, веќе е достапен во 2 големини S/M : L/XL
  Карактеристики: 
  • Унисекс Погоден за перење во машина за перење 70% дишечки неопрен + 30% полиестер
  • S/M - за половина до 90см.
  • L/XL - за половина од 90см. до 120 см.
  Спречете куп сериозни проблеми, болки и вкочанетост во иднина. Направете важен чекор за Вашето здравје и благосостојба! ======================================= Како да нарачате? ⤵  Прво, внесете ја количината што сакате да ја купите.  и кликнете на копчето *КУПИ*. Во следниот чекор, пополнете ја апликацијата со име презиме ,тел.број и адресата за испорака, и потоа одберете го градот. ВАЖНО: Во забелешка наведете боја, величина итн.  Кликнете “НАРАЧАЈ” во долниот десен агол за да ја финализирате нарачката и ќе добите е-mail од нас за потврда на вашата нарачка. Наш Совет!  За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница. Или може да ни пишете во инбокс на нашата фејсбук фан страница:
 • ПОПУСТ!

  Slim & Fit – Хеланки за слабеење

  1,599.00 ден 899.00 ден
  Величина
  • XS
  • S
  • M
  • L
  • XL
  • XXL
  • 3XL
  Додади продукт и заштеди: Slim & Fit - Појас за слабеење
  • XS
  • S
  • M
  • L
  • XL
  • XXL
  • 3XL
  Ослабете без напорни вежби, изгубете обем во половината и колковите за рекордно време со минимални вежби! Во што е тајната? Хеланките и појасот се од спецјиален материјал Neotex кој ја зголемува основната температура на телото и се потите 4 пати побрзо од обично исфрлајќи ги токсините и топејќи ги мастите во вашето тело! Се што треба е да ги носите додека сте на шопинг, додека џогирате или одмарате, работите во вашиот дом, вежбате или ги извршувате вашите дневни активности итн. Neotex материјалот е мек и лесен , па вие ќе можете да ја носите и под гардеробата без воопшто да се забележува. Најдобро е што од внатре се потите а од надвор не се приметува бидејки Neotex материјалот не дозволува да излезе влагата од другата страна. Материјал: 30% полиестер 40% неопрен 30% најлон
 • ПОПУСТ!
   
  SLIM N FIT Хеланки Дали преферирате модерен изглед  на дизајнирани фармерки? Сакате сите ваши панталони да се меки и удобни како вашите омилени хеланки? Ви ги презентираме неверојатните Слим Н Фит фармерки! Нова мода која дава чувство на удобност  и моментално ви го обликува телото. Тие се неверојатно откритие во модата уште од измислувањето на фармерките.Почувствувајте ја удобноста. Движете се слободно а притоа чуствувајки се слаби,елегантни и секси. Тие изгледаат како вистински фармерки, но тие се навистина удобни, еластичени  и меки  како хеланки. За разлика од обичните хеланки кои ги откриваат недостатоците на  телото Слим н Фит фармерките ќе ја направат вашиот силуета витка и секси.   Предности:
  • Еластични удобни и меки и се чуствувате како да носите хеланки
  • Ја истенчуваат вашата силуета во бутовите, стомакот
  • Го подкренуваат и обликуваат задникот
  • Ќе се чувствувате слаби и секси !
   Толку  се удобни, што ќе станат ваши панталони за секој ден.
 • ПОПУСТ!

  Slimming Body-Building Belt корсет

  1,490.00 ден 490.00 ден
  • Опис
   Slimming Body-Building Belt корсет За одличен изглед треба да спортувате, да се храните здраво, да посетувате масажи и други третмани. Но многу често работните обврски на работното место и дома не спречуваат да спортуваме, посетуваме салони и слично. Дури и доколку сте на строга диета, не ви е гарантирано дека половината ќе ви изгледа идеално.  Ова е решението – Slimming Body-Building корсетот. Доколку сакате повеќе да ја истакнете вашата половина, тогаш ова е вистинскиот производ за вас. Slimming Body Building корсетот ќе ви биде комплетна замена за редовно вежбање. Корсетот можете да го носите  под облеката за префинета фигура доколку одите на забава. Носете го како замена за вежбање и согорувајте маснотии. Овој производ ќе ви помогне во борбата против целулитот. Делот за закопчување е напред во три редови. По закопчувањето ќе можете да забележите како слабеете и губите сантиметри. Универзалниот Slimming Body-Building корсет е одличен за спортување. Може да послужи како заштита на вашата половина кога подигате поголеми тежини како и за соодветно распоредување на стресот на грбот.  Исто така, благодарение на латекс облогата, целосната топлина од тренингот ќе се концентрира на борбата против целулитот и намалување на тежината. Карактеристики:
   • Дизајниран е за да ја намали половината и обемот на струкот.
   • Помага да се намали стомакот и колковите
   • Дизајниран за да се носи под облека
   • Брзи резултати
   • Висината на корсетот 25cm
   • Дава дополнителен ефект на вежбањето и посебниот режим на исхрана
   • Ја подржува половината и го подобрува вашето држење
   • Не зафаќа многу простор
   • Делува во целост на проблематичниот дел
   • Ги намалува стриите
   • Едноставен за употреба
   • Помага во губење на килограми и затегнување на мускулите после бременост
   • Не предизвикува алергиски реакции
 • ПОПУСТ!
  Со помош на овој тример, непријатното чешање на увото, ќе Ви стане минато. Не дозволувајте чешањето на увото да го наруши слухот или да Ви предизвика инфекција. Иновативниот Smart Swab претставува мек и спирален чистач на Вашите уши, и со тоа хигиената на Вашите уши ќе Ви биде на највисоко ниво. Типичните памучни делови од тримерот дополнително влијаат на чистотата на Вашите уши. Меката спирала која се наоѓа на почетокот на Smart Swab тримерот оди до совршена далечина во ушната празнина. При самото дејствување на Smart Swab тримерот максимално е запазена безбедноста и удобноста на Вашите уши. Самиот сет вклучува рачка и 16 парчиња за замена при еднократна употреба.
 • ПОПУСТ!
  Опис Белеењето на забите со системот WhiteLight е иновативен метод, кој ги пренесува избелувачките процедури од стоматолшката ординација во домот. Активната состојка на системот е 10% карбамид пероксид.Тоа е истата состојка, која стоматолозите ја користат при скапите процедури на белеeње. Состојката има силен избелувачкии антибактериски ефект. Системот Whitelight ги содржи сите предности нанормалната ласерска процедура за белеeње на забите, со што истовремено е поефективен, со подостапна цена, привлечен надворешен изглед и лесен за употреба. White Light белење на забите вклучува светлечка технологија и е најновиот начин на белење на заби во стоматологијата. Комплетот вклучува: машинка за избелување со две батерии, две силиконски прегради и две тубички гел за избелување. Употреба: Измијте ги забите со паста за заби. Нанесете мало количество гел по горната и долната внатрешна страна на силиконската преградичка на машинката. Поставете ја преградичката во форма на залак во устата, така да прилегне удобно врз забите. Поставете го изворот на LED светлина врз "залакот" така што ке се прилепи кон внатрешниот дел на силиконскиот приспособувач. Притиснете ги со усните надворешните силиконски страни од изворот на LED светлина. Притиснете го копчето за вклучување на светлината Апаратот ке се исклучи автоматски по 10 минути - еден полн циклус на избелување. Во случај на неопходност, може да ја вклучите светлината за нов циклус од 10 минути до 3 напоредни циклуси. За интензивно избелување, користете трикратни циклуси по 30 минути на ден во продолжение од 5 денови.
 • ПОПУСТ!
  Опис: Дизајнирана за организиција на вашиот костум, вратоврска, појас, чанта, фустани и додатоци на едно место. Extendable Handbag & Belt Rack ќе ви овозможи да зачувате простор во вашиот тесен плакар. Направена од нерѓосувачки челик и ABS пластика,со хром завршница , можете да бидете сигурни дека оваа закачалка ќе биде во вашиот дом долго време. Организирајте ги сите ваши торби со оваа паметна стоечка закачалка организатор. Овој стилски моден додаток мора да го има секоја жена и може да држи до 16 или повеќе чанти. Карактеристики: Висината му е прилагодлива и може да го проширите до 1200-1780мм, со четири (4) прилагодливи двојни вилушки, оваа мобилна закачалка додава убавина во собата. Со четири фронтална основа оваа пренослива закачалка за чување на предмети е добро балансирана, силна, и цврсто изградена. Идеална идеја за подарок за сите дами во секоја сезона . Стилски, лесно се собира. Идеален за домашна и канцелариска употреба. Детали: Прилагодлива висина(1200-1780мм) Создава додатен простор во вашиот плакар Издржлива цевка од нерѓосувачки челик Нерѓосувачки челик со висококвалитетна пластична завршница ABS пластика Димензија: 60см (кога не е проширена) Закачалка која креира елеганција во вашиот дом Идеална за вашиот костум, вратоврска, појас, чанта, фустани и додатоци на едно место.. Долготрајна издржлива со прекрасен футуристички дизајн. ======================================= Како да нарачате? ⤵ За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница. За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ* или може да ни пишете во инбокс на нашата фејсбук фан страница:
 • ПОПУСТ!
  Магнетен појас за држење на телото и коректор за поддршка на рамениците Опис на производот: Магнетната терапија се користела со векови за ослободување од стресот, зголемување на циркулацијата, да се релаксираат мускулите и да се намали болката. Магнетниот појас за грб му дава на телото атлетска форма, ги враќа рамениците на нивното место.Нежно ги повлекува назад рамениците, вратот и главата за да се исправат и да ги усогласи вратот и 'рбетот во правилна линија  со 12 стратешки поставени магнети на 'рбетот и лумбалниот регион. Оваа магнетна поддршка за држење на телото помага и да се олесни болката и да го поправи неправилното држење на телото. Магнетниот појас ги ограничува и ги штити зглобовите и мускулите на торакалниот дел од 'рбетниот столб. Благодарејќи на еластичната ткаенина и специјалната изработка, појасот го гушка телото и ги моделира контурите. Со прилагодливи појаси за да обезбеди максимална удобност кога се носи. Магнетниот појас за држење на телото има зголемена еластичност, размена на воздух и хигроскопски својства. Тој совршено може да се носи од страна на мажите и жените на сите возрасти. Спецификации: - Магнетен појас за болки во грбот - Лесен дизајн и удобен за носење - Материјал: најлон, еластична ткаенина; - Му дава на телото атлетска форма - Ги враќа рамениците на нивното место и го усогласува вратот и 'рбетот - 12 моќни магнети за да помогне да се намали болката, олеснување на стресот и зголемување на циркулацијата. - Се пере на рака - Боја: бела - За мажи и жени Достапни во 4 големини за да одговараат на мали и големи половини:
  1. Мала (S)
  2. Голема(L): 82-107cm
  3. Најголема ( XL): 107cm- ...
  Како да нарачате: За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ* Внимание! Ве молиме во коментар задолжително наведете величина од горенаведените. Ви благодариме!
 • ПОПУСТ!

  Опис:  

  Очила со HD за Ноќна Визија за безбедно возење во сите временски услови. Како резултат на намалена видливост, сите возачи честопати се соочуваат со тешки услови за возење. Густата магла, дожд, намалената видливост при зајдисонце, изгрејсонце или во текот на ноќта возењето се отежнува поради заматеноста на објектите. Голем проблем за време на возењето, исто така,се јавува и од надоагачките фарови и светла во сообраќајот. Најпопуларниот производ, кој ги освои светот, сега се достапни и во нашата земја - HD визија очила се дизајнирани за безбедно возење во магла, додека се вози во текот на ноќта, на дожд или на силна сончева светлина. Изработени од лесни, квалитетни материјали и удобни, и пред се безбедни. Нивната тајна е посебното поликарбонат стакло,кое го зголемува контрастот и го намалува отсјајот од фаровите на надоагачките автомобили. Предностите на HD визија очилата е дека тие може да се користат заедно со вашите  корективни очила имаат поларизирани леќи со УВ филтер 100, овозможува пријатно возење, дури и во светли сончева светлина, има заштита на очилата и од страна која исто така, вклучува стакло, што уште повеќе го зголемува видното поле. Очила имаат модерен дизајн. Исто така, можете лесно да ги ставите над вашите корективни очила и да ви обезбедат кристално јасна слика каде и да сте и во сите временски услови!

  Карактеристики на производот

  Обезбедете си сами видливост на пат на сите временски услови! - Безбедно возење во магла, темнина, дожд или силно сонце - Зголемување на контрастот и намалување на одблесокот од фаровите на автомобилите - Може да се користи преку вашите корективни очила - Поларизирани очила со УВ филтер 100 - Модерен дизајн, удобно се носат, но пред се, даваат безбедност.

  Пакетот вклучува:

  - Два пара наочари за дневно и ноќно гледање
 • ПОПУСТ!
  Карактеристики: 1. Да го измерите крвниот притисок / отчукувањата на срцето / крвниот кислород. 2. Стапката на точност е блиска до 95% во споредба со опремата за притисок. 3. Таа ќе го надгледува кислородот кога сакате (со менување на паметната нараквица од oxgen режим на тестирање) или паметната нараквица ќе го провери автоматски на секои 1 час. 4. Постојат достапни 8 јазици кои одговараат за различни земји. 5. Следете го спиењето од 21:00 до 09:00 часот. Функции Bluetooth повик: потсетник за телефонски повик, потсетник за порака Здравствени тракери: срцева фрекфенција / крвен притисок / мониторинг на кислород, индекс на замор, педометар, потрошувачка на калории, пресметка на растојанието, седентарен потсетник, монитор за спиење датум и време Спецификации: Погодно за: IOS 8.0 и погоре / Android 4.4 и погоре Вклучување: Долго притиснете го копчето за да го вклучите Екран Големина на екран: 0,66 инчен OLED Резолуција: 64 * 48 пиксели Капацитет на батеријата: 70mAh Време на мирување: Околу 20 дена Работно време: Околу 7 дена Мониторинг на состојбата на замор Во реално време следење на вашиот замор. Далечински известувања Кога има SMS, дојдовен повик или порака на поврзаниот телефон, нараквицата ќе ве предупреди да ги прочитате. Опис: Bluetooth Sync Поврзете го за да започнете синхронизација на податоците без кабел. OLED екран на нараквицата ,полесно е да го прочитате времето, чекорите, километражата, калориите и целта. Кога Bluetoothot е исклучен или телефонот е надвор од Bluetooth далечината, нараквица ќе ве предупреди. Мониторинг на спиење / растојание / калории За да го следите квалитетот на вашиот сон, ќе ви помогне да ги следите секојдневните движења, како што се, растојанието и калориите . Педометар Сметајте колку чекори сте оделе, колку сте трчале и колку сте потрошиле калории. Можете да уживате во спортот. Седентарен потсетник Поставете го за да ве потсети да одите или да вежбате по долго време. Мониторинг за срцева стапка Прилагодениот сензор за срцева фрекфенција во паметната нараквица може да помогне во мерењето на интензитетот за време на вежбањето за да се подобри целокупното следење на калориите.
 • ПОПУСТ!

  Фитнес маица за слабеење

  1,490.00 ден 690.00 ден
  Опис на производот: Фитнес маицата за вежбање која ќе го интензивира вашето вежбање и ќе ви даде поттик на доверба и мотивација да вежбате повеќе! Фитнес термалната маица го засилува потењето до 3 пати повеќе од редовните фитнес облеки! Се што треба да направите е: да бидете активни! Елекот ќе се припие околу вашата половина, работејќи ја својата магија од рамената па надолу до половината и стомакот. Фитнес маицата ви дава назад поддршка, и ви гарантира правилно држење на телото за време на вежбањето. Лесно се облекува и не лизга. Спецификација: Материјал: Neopreno Одличен начин да се изгубат вишокот на килограми, додека вежбате во салата за вежбање Удобен и одличен квалитет Величини: M / L/ XL/ XXL ======================================= Како да нарачате? ⤵ ЗАБЕЛЕШКА :Ве молиме во полето коментар или во полето за емаил задолжително наведете величина од горенаведените. За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница. За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ* или може да ни пишете во инбокс на нашата фејсбук фан страница: Ви благодариме!