Магнетен појас за држење на телото и коректор за поддршка на рамениците

Опис на производот:
Магнетната терапија се користела со векови за ослободување од стресот, зголемување на циркулацијата, да се релаксираат мускулите и да се намали болката.
Магнетниот појас за грб му дава на телото атлетска форма, ги враќа рамениците на нивното место.Нежно ги повлекува назад рамениците, вратот и главата за да се исправат и да ги усогласи вратот и ‘рбетот во правилна линија  со 12 стратешки поставени магнети на ‘рбетот и лумбалниот регион.
Оваа магнетна поддршка за држење на телото помага и да се олесни болката и да го поправи неправилното држење на телото.
Магнетниот појас ги ограничува и ги штити зглобовите и мускулите на торакалниот дел од ‘рбетниот столб.
Благодарејќи на еластичната ткаенина и специјалната изработка, појасот го гушка телото и ги моделира контурите.
Со прилагодливи појаси за да обезбеди максимална удобност кога се носи.
Магнетниот појас за држење на телото има зголемена еластичност, размена на воздух и хигроскопски својства.
Тој совршено може да се носи од страна на мажите и жените на сите возрасти.

Спецификации:
– Магнетен појас за болки во грбот
– Лесен дизајн и удобен за носење
– Материјал: најлон, еластична ткаенина;
– Му дава на телото атлетска форма
– Ги враќа рамениците на нивното место и го усогласува вратот и ‘рбетот
– 12 моќни магнети за да помогне да се намали болката, олеснување на стресот и зголемување на циркулацијата.
– Се пере на рака
– Боја: бела
– За мажи и жени

Достапни во 4 големини за да одговараат на мали и големи половини:

  1. Мала (S)
  2. Голема(L): 82-107cm
  3. Најголема ( XL): 107cm- …

Како да нарачате:

За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ*

Внимание! Ве молиме во коментар задолжително наведете величина од горенаведените.

Ви благодариме!