Лесно користење и одржување

 1. Предвидено е за мијалник и садопери,чиј довод на вода е од под, а не од ѕидот
 2. Идеален е за бањи, кујни, куќи, гаражи …
 3. Заштита од прегревање
 4. Автоматско исклучување
 5. Топла вода од чешмата во секое време во кујната, бањата, работилницата, гаражата …
 6. Со Чешмата и бојлер 2 во 1 за брзо греење на вода, за само 5 секунди имате топла вода во неограничени количини до 60 ° C!
 7. Многу е едноставно – само поставете го на мијалникот и вклучете го во струја!
 8. И имате топла вода за 5 секунди!После тоа, ќе имате топла вода што ќе се користи постојано.
 9. Едноставно и паметно решение за згради без топла вода!
 10. Оваа чешма и бојлер може да ја загрее водата до 60 ° C, црвеното светло покажува кога грејачот е подготвен за да се користи топлата вода.
 11. Ако сакате ладна вода, само движете ја рачката на менувачот назад. Капацитетот е 1,5 до 2 литри вода во минута.

Чешмата 2 во 1 даваат елеганција на вашата кујна

Се карактеризира со модерен, со облини дизајн и комбинација од ABS пластика и нерѓосувачки челик, така што тоа му дава уникатна елеганција на секоја кујна. Грејачот едноставно го поставувате на мијалникот од горната страна,а температурата ја контролирате со едноставната рачка што се движи напред – назад за контрола на температурата.

Користете го за во кујна, бања, гаража, летна кујна …

 • Поставете ја чешмата во кујната, за брзо да добиете топла или жешка вода за супи, чај или кафе.
 • Поставете ја чешмата во куќа, гаража или работилница за секогаш да си ги миете рацете со топла вода.
 • Поставете ја чешмата во летната кујна и да имате топла вода во секое време
 • Ви заштедува време и енергија!
 • Се што ви треба е класична вода, приклучок и штекер.

Чешмата ви заштедува вода, време и енергија

Без загуба на водата кога поминува преку грејачот. Целосно автоматизиран систем за контрола на греење и лесно се монтира. Заштеда на енергијата до 30%: со користењето на терминалот за топла вода, така што презагревањето, не загревањето, без износ на топлина, без изолација се четирите главни енергетски заштеди, така да загубата на енергијата во сите аспекти на трошоци се намалени и вкупната енергетска ефикасност до 30%. Цевките за одвод за ладна вода, така да секоја заштедува вода  2.5-5l, со употреба на 10 пати ќе бидете во можност да спасите 25-50l.

Хидроизолација \ безбедна и сигурна: Уникатниот дизајн на внатрешната интеграција на ѕидот на секоја страна на структурата на просторот за проток на вода и електрична енергија со оддел на електрични жици кои се поделени посилно.

Водоотпорни: вода под притисок, отпорни на ригорозни тестови, научно запечатени за да се спречи истекување; посебни дренажни дупки за да се спречи пареата и влагата; DC- стил да се обезбеди слободно движење на водата во цевката.

Со високи перформанси топлинска цевка \ траат подолго: – Висок квалитет на супер-топлинска цевка, брз пренос на топлината, брзо загреваат, и термичка ефикасност од 98%.

Технички спецификации:

 • Материјал: ABS пластика и нерѓосувачки челик
 • Капацитет: 1,5 до 2 литри вода во минута
 • Напон: 220-240V / 50Hz
 • Моќност: 3KW (максимална потрошувачка на електрична енергија само кога водата која се грее е на максимум)
 • Работен притисок: 0.04-0.6MPa
 • Димензии: 125 x 70мм
 • Тежина: 772 g
 • Должина на кабел: 1 m
 • Таа има автоматски прекинувач, кабелот не треба да се вклучува и исклучува   

=======================================

Како да нарачате? ⤵

За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.

За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ* или може да ни пишете во инбокс на нашата фејсбук фан страница: