Опис:

Дали болките во грбот и мускулите Ви пречат да си го живеете својот живот и да си уживате? Поминувате многу време стоејќи, носејќи тешки предмети во автомобилот, пред компјутер и изгледа ништо не може да ви ја ублажи болката?

Ви го претставуваме Royal Posture – “интелигентниот” појас со рамо ремени, кој веднаш ќе стави крај на болките во грбот и зглобовите! Ова е природен ефикасен систем за отстранување на болките во долниот, средниот и горниот дел на грбот.

Развиен преку најнапредните технологии, тој го подобрува држењето,ги исправува пршлените, и го усогласува целиот рбетен столб и ги минимизира излишните изобличувања до таква мера, што вие ќе стоите исправени совршено и ќе изгледате повисоки, витки и слаби!

 • Зошто е добро за сите нас да имаме правилно држење?

Само затоа што ако немаме и не обрнуваме внимание на држењето, ризикуваме да предизвикаме поголеми проблеми, па дури и ослабувачки повреди за во иднина. Затоа од медицинска гледна точка, превенцијата во оваа насока е од суштинско значење. Најголемиот проблем на современото општество е лошото држење кое е предизвикано од седечкиот начин на живот, долгото стоење пред компјутер или телевизор. Овие фактори предизвикуваат вистински хаос во човечкото држење.

 • Кои се најсериозните последици од неправилното држење?

Освен типичните болки во долниот, средниот и горниот дел на грбот, исто така се и силниот напон во мускулите, хроничните болки, грчеви, главоболки, болки во вратот, вкочанетост, слаба циркулација, стегање во областа на стомакот, ишијас и болки во грбот .

Сите овие сериозни проблеми се појавуваат најмногу затоа што продолжуваме со лошото држење и не обрнуваме внимание на тоа. Може да не сфаќаме, но целото секојдневие и со активностите кои ги извршуваме, ние почнуваме да имаме лошо држење повторно и повторно, речиси постојано.

Додека јадете, бришете подот, готвите, чистите, возите, работите пред компјутер … дури и додека спиеме повторно имаме неправилна положба и се искривуваме. Нашиот рбет е составен од ‘рбетен столб. Секој пршлен си има специфична позиција.

Проблемот се појавува кога искривувањата се прекумерни. И токму тогаш се појавуваат болки во долниот дел на грбот и вратот.

Kако да се справите со овој проблем – болките во грбот и вратот?

Со постојано одржување на доброто држење на грбот. И за тоа ќе ни помогне Royal Posture, да постигнеме добро и правилно држење без напор. Искривувањето ќе се израмни и сите зглобови, кои ги покриваат пршлените, ќе се прегрупираат на вистинскиот начин … и ние ќе почнеме да се чувствуваме многу, многу подобро. 
Обезбедувајќи си добро држење, целосно ќе ги елиминираме болките во грбот, ќе ја намалиме напнатоста во грбот и сето тоа ќе придонесе за спречување на оштетување на ‘рбетниот столб. Како резултат на доброто држење, ние ќе се чувствуваме живи, поенергични. Доброто држење и правилната поза ги тера луѓето да се чувствуваат различно.

Релаксирачки ефект врз мускулите.

Тој делува врз вкочанети мускули, опушта и ги исправува зглобовите, ги ослободува од напнатоста. Откако тензиите ќе исчезнат, се подобрува и циркулацијата.
Обезболувачки ефект. Ткивото на опуштениот мускул се вкрстува со соседното ткиво и затоа пресекот на болката се смирува и воспалението во областа се намалува;

 1. Royal Posture го ублажува:
 • Чувството на тежина во секојдневниот живот;
  Напнатоста во мускулите;
  Хроничната болка;
  Грчевите;
  Болките во вратот и вкочанетоста;
  Ја подобрува лошата циркулација;
  Болки во стомакот;
  Спречува сколиоза & ишијас;
  Болки во грбот.
  Royal Posture е лесен, удобен и практично незабележлив, материјалот му дише, унисекс е и може да се пере во машина за перење. 
  Тој целосно го подобрува држењето и ставот и става крај на болките во областа на грбот.
  За уште поголема удобност, веќе е достапен во 2 големини S/M : L/XL

Карактеристики: 

 • Унисекс
  Погоден за перење во машина за перење
  70% дишечки неопрен + 30% полиестер
 • S/M – за половина до 90см.
 • L/XL – за половина од 90см. до 120 см.

Спречете куп сериозни проблеми, болки и вкочанетост во иднина. Направете важен чекор за Вашето здравје и благосостојба!

=======================================

Како да нарачате? ⤵ 

Прво, внесете ја количината што сакате да ја купите.  и кликнете на копчето *КУПИ*.

Во следниот чекор, пополнете ја апликацијата со име презиме ,тел.број и адресата за испорака, и потоа одберете го градот.

ВАЖНО: Во забелешка наведете боја, величина итн. 

Кликнете “НАРАЧАЈ” во долниот десен агол за да ја финализирате нарачката и ќе добите е-mail од нас за потврда на вашата нарачка.

Наш Совет! 

За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.

Или може да ни пишете во инбокс на нашата фејсбук фан страница: